Skraćeni izvještaj sa trgovanja na Banjalučkoj berzi: 15.11.2018.

Na današnjem trgovanju ostvaren je promet od 130.102,24 KM, kroz 36 transakcija.

Vrijednost BIRS indeksa se smanjila za -0,01% i iznosi 565,40 poena.

Od akcija na službenom berzanskom tržištu lista B najveći promet je ostvaren sa akcijama Nova banka a.d. Banja Luka, trgovalo se u iznosu od 12.200,00 KM, po prosječnoj cijeni od 0,61 KM po akciji.

Ukupan promet sa obveznicama na današnjem trgovanju iznosio je 110.478,88 KM. Od obveznica najviše se trgovalo sa obveznicama Republika Srpska - stara devizna štednja 8 u vrijednosti od 85.981,51 KM. Prosječna cijena ovih obveznica ostvarila je pad od -0,06%.

Najveći promet na tržištu fondova ostvaren je sa DUIF Polara Invest a.d. - OAIF Adriatic Balansed, trgovalo se u iznosu od 3.674,88 KM, po prosječnoj cijeni od 2,88 KM po akciji.

Udjeli/akcije jednog fonda su ostvarile pad prosječne cijene, a gubitnik dana među fondovima je DUIF Kristal Invest a.d. - OMIF Maximus Fund(-0,25%), i danas se ovim fondom trgovalo po prosječnoj cijeni od 3,98 KM.

Od hartija od vrijednosti na slobodnom tržištu najveći promet je ostvaren sa Metal a.d. Banja Luka akcijama, trgovalo se u iznosu od 152,00 KM, po prosječnoj cijeni od 0,152 KM, čime je ostvaren rast u odnosu na prošlo trgovanje za 157,63%.

Od akcija na slobodnom tržištu rast cijena akcija zabilježile su akcije samo jednog emitenta, a najveći rast imale su akcije preduzeća Metal a.d. Banja Luka (157,63%), i sa ovim akcijama danas se trgovalo po cijeni od 0,152 KM, u vrijednosti 152,00 KM.

Službeno berzansko tržište

Naziv emitentaProsječna cijenaPromjena [%]Maks. cijenaMin. cijenaPromet
Republika Srpska - stara devizna štednja 8100,23-0,06100,30100,1985.981,51
Nova banka a.d. Banja Luka0,610,000,610,6112.200,00
Republika Srpska - izmirenje ratne štete 1090,000,0490,0090,0011.700,00
Republika Srpska - izmirenje ratne štete 1286,080,0986,1086,007.747,00
Republika Srpska - izmirenje ratne štete 1188,000,0688,0088,004.400,00
Republika Srpska - izmirenje ratne štete 592,910,2592,9192,91650,37
Boksit a.d. Milići0,63-0,160,630,63141,12
Rafinerija ulja a.d. Modriča0,1117,020,110,1120,68

Fondovi

Naziv emitentaProsječna cijenaPromjena [%]Maks. cijenaMin. cijenaPromet
AZIF u preoblikovanju Jahorina Koin a.d. Pale1,440,00  0,00
DUIF Euroinvestment - OAIF Euroinvestment fond    0,00
DUIF Invest nova a.d. - OMIF Invest nova0,120,000,120,121.379,60
DUIF Kristal Invest a.d. - OAIF Opportunity Fund4,500,004,504,50567,00
DUIF Kristal Invest a.d. - OMIF Future Fund9,980,009,989,98828,34
DUIF Kristal Invest a.d. - OMIF Maximus Fund3,98-0,253,983,98330,34
DUIF Management Solutions - OAIF Profit Plus1,430,00  0,00
DUIF Management Solutions - OMIF VB Fond2,700,002,702,70329,40
DUIF Polara Invest a.d. - OAIF Adriatic Balansed2,880,002,882,883.674,88
ZAIF u preoblikovanju Bors invest fond a.d. Banja Luka1,670,00  0,00
ZAIF u preoblikovanju Privrednik invest a.d. Banja Luka1,690,00  0,00
ZAIF u preoblikovanju VIB fond a.d. Banja Luka3,000,00  0,00
ZIF Unioinvest a.d. Bijeljina0,400,00  0,00
ZMIF u preoblikovanju Aktiva invest fond a.d. Banja Luka4,030,00  0,00
ZMIF u preoblikovanju Balkan investment fond a.d. Banja Luka2,600,00  0,00
ZMIF u preoblikovanju Invest nova fond a.d. Bijeljina - u likvidaciji0,000,00  0,00
ZMIF u preoblikovanju Kristal invest fond a.d. Banja Luka0,020,00  0,00
ZMIF u preoblikovanju Zepter fond a.d. Banja Luka0,500,00  0,00

Blok poslovi

Za izabrani dan trgovanja nije bilo blok poslova.

Repo poslovi

Za izabrani dan trgovanja nije bilo repo poslova.

Indeksi

IndeksNazivVrijednostPromjenaPromjena [%]
BIRSBerzanski Indeks Republike Srpske565,40-0,03-0,01
ERS10Indeks preduzeća Elektroprivrede RS280,200,000,00
ORSIndeks obveznica Republike Srpske2.561,632,000,08

Izaberite datum


<novembar 2018.>
pon.uto.sri.čet.pet.sub.ned.
2930311234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293012
3456789

Ostali dnevni izvještaji

Izvještaj o trgovanju