Skraćeni izvještaj sa trgovanja na Banjalučkoj berzi 17.1.2022.

Na današnjem trgovanju ostvaren je promet od 110.754,11 KM, kroz 22 transakcija.

Vrijednost BIRS indeksa se povećala za 9,42% i iznosi 825,44 poena.

Od akcija na standardnom berzanskom tržištu najveći promet je ostvaren sa akcijama Hidroelektrane na Drini a.d. Višegrad, trgovalo se u iznosu od 7.787,82 KM, po prosječnoj cijeni od 0,312 KM, čime je ostvaren rast u odnosu na prošlo trgovanje za 17,74%

Ukupan promet obveznicama na današnjem trgovanju iznosio je 100.495,48 KM.Od obveznica najviše se trgovalo sa obveznicama Republika Srpska - dev. štednja 9 u vrijednosti od 96.517,48 KM. Nije bilo promjene prosječne cijene.

Od hartija od vrijednosti na slobodnom tržištu najveći promet je ostvaren sa Rafinerija nafte Brod a.d. Brod akcijama, trgovalo se u iznosu od 820,00 KM, po prosječnoj cijeni od 0,02 KM.

Više podataka o performansama hartija od vrijednosti možete naći na sljedećem linku.

Službeno berzansko tržište

Naziv emitentaProsječna cijenaPromjena [%]Maks. cijenaMin. cijenaPromet
Republika Srpska - dev. štednja 9101,200,00101,20101,2096.517,48
Hidroelektrane na Drini a.d. Višegrad0,31217,740,3180,277.787,82
Republika Srpska - ratna šteta 1098,00-0,1198,0098,002.058,00
Republika Srpska - ratna šteta 1396,000,0096,0096,001.920,00
Hidroelektrane na Trebišnjici a.d. Trebinje0,36119,930,3610,361722,00
Hidroelektrane na Vrbasu a.d. Mrkonjić Grad0,3870,000,3870,387505,81
Elektrodistribucija a.d. Pale0,29819,200,2980,298298,00
RiTE Ugljevik a.d. Ugljevik0,0519,050,050,05100,00
Rafinerija ulja a.d. Modriča0,0519,050,050,0525,00

Fondovi

Naziv emitentaProsječna cijenaPromjena [%]Maks. cijenaMin. cijenaPromet
ZIF Unioinvest a.d. Bijeljina0,480,00  0,00

Blok poslovi

Za izabrani dan trgovanja nije bilo blok poslova.

Repo poslovi

Za izabrani dan trgovanja nije bilo repo poslova.

Indeksi

IndeksNazivVrijednostPromjenaPromjena [%]
BIRSBerzanski Indeks Republike Srpske825,4471,079,42
ORSIndeks obveznica Republike Srpske2.923,310,350,01
Izaberite datum
<januar 2022.>
pon.uto.sri.čet.pet.sub.ned.
272829303112
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31123456

Ostali dnevni izvještaji

Izvještaj o trgovanju