"FRATELLO TRADE" preduzeće za proizvodnju, promet i usluge a.d. Banja Luka

Podaci o emitentu

Adresa Ramići bb
Telefon + 387 51 394 110
Web www.fratello-trade.com
Email info@fratello-trade.com
Emisije emitenata

[Izvor: Registar emitenata Komisije za hartije od vrijednosti RS]

Vlasnička struktura

Datum: 15.10.2026.
Udio
akcionara
Broj akcionara % vlasništva od
ukupnog kapitala
Domaći Strani Ukupno Domaći Strani Ukupno
< 5% 65 10 75 3,47 4,44 7,90
5%-10% 1 2 3 5,82 18,71 24,54
10%-25% 0 1 1 0,00 10,75 10,75
> 25% 1 0 1 56,81 0,00 56,81
UKUPNO 67 13 80 66,10 33,90 100,00

[Izvor: Centralni registar hartija od vrijednosti RS]

Deset najvećih akcionara

Datum: 15.10.2026.
Naziv% učešća% učešća
sa pravom
glasa
DERAJIĆ MARIO 56,80872056,808720
MATZKA ALFRED 10,75173310,751733
PENCA MATEJ 9,3565409,356540
WODAK MARTIN 9,3565409,356540
AKCIJSKI FOND RS AD BANJA LUKA 5,8238685,823868
MAM-H DRUŠTVO ZA SAVJETOVANJE DOO LJUBLJANA 1,7131081,713108
GA, GOSPODINJSKI APARATI D.D. 1,1358581,135858
CONGELADOS CORBELA SL 1,1326721,132672
ĐEKIĆ DANIELA 0,6987980,698798
RAIFFEISEN BANK D.D. BIH SARAJEVO-KASTODI 0,5589720,558972

[Izvor: Centralni registar hartija od vrijednosti RS]

Lice ovlašćeno za zastupanje

Ime i prezimeFunkcija
Mario Derajić direktor

[Izvor: Registar emitenata Komisije za hartije od vrijednosti RS]

Upravni odbor

Ime i prezimeFunkcija
Matej Penca predsjednik
Nebojša Savić član
Goran Crnić član
Željko Pećanac član
Mario Derajić član

[Izvor: Registar emitenata Komisije za hartije od vrijednosti RS]

Nadzorni odbor

[Izvor: Registar emitenata Komisije za hartije od vrijednosti RS]

Registar emitenata

Lica čija imena se nalaze u evidenciji, a nisu na tim funkcijama, trebaju se obratiti Komisiji za hartije od vrijednosti.
›› Više o registru emitenata